Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

maciek1

2
 

Partnerzy

sanok2_kopia

sanok2_kopia

zarszyn

besko

lesko

lesko2

ustrzyki

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

 

Reklama

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem podkarpacieonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602

IV Spotkania Beskidzkie Fotorelacja

„…I Beskid jest cały czerwony
Od końca swego do końca
Październik czarodziej kolorów
Pędzlami liście potrąca …”

                                           Październikowa piosenka

                                             M.Welz

W magicznym miejscu, tam gdzie podziwiać można najpiękniejszy z przełomów rzeki Wisłok po raz kolejny odbyły się IV już „Spotkania Beskidzkie”. Do Ośrodka Wczasów Zdrowotnych w Rudawce Rymanowskiej zjechali przedstawiciele świata artystycznego, wśród których znaleźli się malarze, rzeźbiarze, poeci, muzycy oraz wszyscy Ci, których sercom bliskie są Beskidy i Bieszczady. Był to niezwykle miło i owocnie spędzony czas, podczas którego uczestnicy spotkania mogli podzielić się swoim doświadczeniem artystycznym, wymienić poglądy, podyskutować, czy poszukać natchnienia do dalszej pracy twórczej.

DSC 3314 Kopiowanie

Organizatorami, jak w minionych latach były: Grupa założycielska „Spotkań Beskidzkich”, Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Zarszyn, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pastwiska, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sołtysów Gminy Zarszyn oraz Ośrodek Wczasów Zdrowotnych w Rudawce Rymanowskiej. W imieniu organizatorów gości powitali: Magdalena Stępień-Miejska oraz Franciszek Gajewski.

W tym roku zaproszeni goście mieli okazję podziwiać kunszt artystyczny rodzimych wykonawców, wśród których znaleźli się m.in. Robert Myszkal wraz z córką Helenką oraz Mikołajem Kanntorem, którzy zachwycili wszystkich zebranych swoim oryginalnym występem. Z kolei na podróż po odległych i niekiedy zapomnianych już czasach starych dobrych Bieszczadów zaprosił gości Przemysław „Chmielu” Chmielewski. Blusowego ducha tchnął w imprezę Arek Zawiliński, który podzielił się swoim repertuarem z najnowszej powstającej płyty. Nie zawiódł także Mirosław Welz, najbardziej znany i ceniony poeta regionu, który wprawił słuchaczy w nastrój zadumy i refleksji. „Spotkania Beskidzkie” nie odbyłyby się również bez zaprzyjaźnionego zespołu Diamond Duo, czyli Iwony i Marka Rajchlów, którzy, na co dzień koncertują w Iwoniczu Zdroju.

Niezwykle miłym akcentem była obecność na spotkaniu władz samorządowych w postaci, wspierającego od początku „Spotkania Beskidzkie”, Wójta Gminy Zarszyn Andrzeja Betleja. Zaszczytem, zarówno dla organizatorów, jak i dla wszystkich zaproszonych gości było przybycie do Rudawki Rymanowskiej Wojewody Podkarpackiej Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej wraz z mężem i dziećmi, którzy jednogłośnie zostali przyjęci do beskidzko-bieszczadzkiego grona.

Grupa założycielska

„Spotkań Beskidzkich”


GALERIA

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Rzeszów z serwisu

Promowane firmy

 

 

 

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki

punktRestauracje
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Podkarpacie położone w Polsce południowo-wschodniej, graniczy na odcinku długości 134 km ze Słowacją, z Ukrainą natomiast na odcinku.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Podkarpacia
punktMuzea Podkarpacia

Komunikacja

ikonka_7Podkarpacie położone w Polsce południowo-wschodniej, graniczy na odcinku długości 134 km ze Słowacją, z Ukrainą natomiast na odcinku.... więcej

punkt Rzeszów
punkt Krosno
punkt Jasło
punkt Przemyśl

punktSanok
punktLesko
punktBrzozów
punktUstrzyki Dolne


Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Artykuły sponsorowane

Szkoły

Error: No articles to display

Ostatnie komentarze