Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

maciek1

2
 

Partnerzy

sanok2_kopia

sanok2_kopia

zarszyn

besko

lesko

lesko2

ustrzyki

krosno

jaslo

brzozow

dynow

przemysl

 

Reklama

Zostań fotoreporterem

Zostań fotoreporterem podkarpacieonline.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!

Kontakt z redakcją:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602

Czwarty wakacyjny biwak GEST-u FOTORELACJA

ziałający w Grabownicy Starzeńskiej Zespół Tańca Estradowego GEST w dniach 28.07.2014 r. – 02.08.2014 r. miał swój czwarty integracyjny biwak. Tradycyjnie w gospodarstwie agroturystycznym Pana Kazimierza Szpiecha w Jabłonicy Ruskiej. 25 osób miało okazję do wspólnej zabawy, nauki samodzielności i współpracy. Program naszego pobytu obejmował jak zawsze wspólne spacery, konkursy, wycieczki po najbliższej okolicy, wyjście do lasu i „wspinaczkę” do ambony myśliwskiej, pływanie pontonem, opalanie, ogniska. W tym roku po raz pierwszy wprowadziłem do naszego programu całodniowy wyjazd do Polańczyka. Tam dzięki zabezpieczeniu przez Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe mieliśmy możliwość zapoznania się ze sprzętem ratowniczym, zadaniami jakie mają przed sobą ratownicy. Co najważniejsze odbyły się rejsy po Zalewie Solińskim, pływanie rowerkami wodnymi, kajakami – dla najstarszych dziewczynek i kąpiel. Ten dzień z całą pewnością uatrakcyjnił nasz biwak. W drodze powrotnej nie zabrakło wizyty w McDonaldzie i uzupełnieniu zakupów.

DSC05000

Odwiedziny to również nasza tradycja! Przyjeżdżali rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz dzieci, które występują w zespole a jeszcze w tym roku nie zdecydowały się na biwak. Dowóz czystej odzieży i „dokarmianie” biwakowiczów ma swój jedyny i niepowtarzalny urok!

Jak konkursy to i nagrody – oto wyniki :

MISS BIWAKIU

1miejsce – Anna Wojnar

2 miejsce – Gabriela Sobaś

3 miejsce – Urszula Stefaniak

KONKURS PIOSENKI

1 miejsce - Aleksandra Kędra

2 miejsce – Wiktoria Kędra, Karolina Sokalska, Martyna Korfanty

3 miejsce – Dominika Krok i Anna Wojnar

KONKURS PLASTYCZNY

1 miejsce - Weronika Prugar

2 miejsce – Karolina Sokalska

3 miejsce – Gabriela Sobaś i Dominika Krok

Uczestnikami biwaku byli:

Najmłodsza pięcioletnia Marcelinka Szałajko, Urszula Stefaniak, Julia Wojnicka, Aleksandra Pilszak, Patrycja Mazur, Anna Wojnar, Julia Węgrzyn, Aleksandra Zajdel, Marta Filip, Gabriela Sobaś, Martyna Huber, Weronika Prugar, Karolina Sokalska, Wiktoria Kędra, Gabriela Miszczyszyn, Julia Dąbrowska, Jakub Żak, Martyna Krok, Dominika Krok, Martyna Korfanty, Aleksandra Kędra, Julia Wal, Magdalena Marszał, Wiktoria Tympalska i przewodnicząca zespołu GEST Emilia Knurek.

W opiece nad dziećmi, już po raz czwarty pomagała mi Pani Barbara Pilszak.

Przygotowania do biwaku trwały już od stycznia. Wtedy to dzieci otrzymały deklaracje wyjazdu a ja mogłem rezerwować noclegi i planować program, który będzie ciekawy, ale przede wszystkim bezpieczny.

Koszty noclegów, wyżywienia, ubezpieczenia i dowozu dzieci na biwak pokryli rodzice i opiekunowie. Koszty wyjazdu do Polańczyka a więc wynajęcie rowerków wodnych, kajaków, rejsy kutrem i opłata za autokar zostały pokryte z uzbieranych przez dzieci pieniędzy – kiermasz wielkanocny, nagroda dla zespołu na Festiwalu w Krośnie, darowizna od Radnego Powiatu i zarazem Sołtysa wsi Grabownica Starzeńska Pana Dominika Arendarczyka.

Nagrody w konkursach ufundowali :

Sieć Handlowa ALTA Brzozów

Sklep ARDIK – artykuły szkolne i biurowe w Brzozowie

Pan Robert Pilszak – Prezes OSP w Grabownicy Starzeńskiej

Salon PLUS Brzozów

Dzięki pięknej, ale chwilami burzowej pogodzie udało się nam zrealizować wszystkie cele biwaku. To już cztery lata naszych wspólnych wakacyjnych wyjazdów w czasie, których dzieci udowadniają , że są samodzielne, potrafią się sobą opiekować, mogą razem wspaniale spędzać czas na zabawie i leniuchowaniu. To doskonała nauka dyscypliny i porządku.

Po raz kolejny dziękuję za zaufanie jakim darzą mnie rodzice i dzieci.

Mam nadzieję, że również w przyszłym roku znajdą się chętni na piąty wakacyjny biwak GEST-u

Składamy specjalne serdeczne podziękowania :

Prezesowi Bieszczadzkiego WOPR z siedzibą w Krośnie Panu Arturowi Szymańskiemu, Wiceprezesowi Panu Dariuszowi Wątróbskiemu,

Ratownikowi Panu Jackowi Uklei

za zapewnienie bezpiecznego pobytu nad Zalewem Solińskim.

Marek Grządziel

Galeria dostępna pod adresem: http://brzozowonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=853:czwarty-wakacyjny-biwak-gest-u&catid=44:fotorelacje

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Pogoda Rzeszów z serwisu

Promowane firmy

 

 

 

Informator

ikonka_5Zbiór przydatnych informacji, które pomogą w życiu codziennym.

Przydatne informacje:

punktUrzędy
punktBanki
punktBankomaty
punktTaxi
punktKino
punktDyskoteki
punktApteki

punktRestauracje
punktPizza na telefon
punktJedzenie na telefon
punktKwiaciarnie
punktNoclegi
punktFirmy
punktOgłoszenia

Ciekawe miejsca

ikonka_6Podkarpacie położone w Polsce południowo-wschodniej, graniczy na odcinku długości 134 km ze Słowacją, z Ukrainą natomiast na odcinku.... więcej

punktCiekawe miejsca
punktWarto zobaczyć

punktZabytki Podkarpacia
punktMuzea Podkarpacia

Komunikacja

ikonka_7Podkarpacie położone w Polsce południowo-wschodniej, graniczy na odcinku długości 134 km ze Słowacją, z Ukrainą natomiast na odcinku.... więcej

punkt Rzeszów
punkt Krosno
punkt Jasło
punkt Przemyśl

punktSanok
punktLesko
punktBrzozów
punktUstrzyki Dolne


Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Artykuły sponsorowane

Szkoły

Error: No articles to display

Ostatnie komentarze